تماس شبانه روزی

09123222794

آدرس دفتر ما

17 شهریور، بلوک A/د، پلاک 161

پیچ خشکه چیست؟

پیچ خشکه که به آن پیچ فولادی نیز می‌گویند، مانند پیچ چوب ، یکی از پرکاربردترین پیچ‌های موجود در بازار بوده که از کربن استیل ساخته شده و سخت کاری شده است. پیچ خشکه که در ساخت آن از مفتول CK45 استفاده شده پس از کشش و قالب‌گیری در دستگاه‌های مخصوص تولید می‌شود.

پیچ خشکه

یکی از پر مصرف ترین پیچ های موجود در بازار کشور پیچ خشکه است.

  • متریال عمده این پیچ از کربن استیل می باشد.
  • پیچ به شکل یک استوانه و دارای شیار های مار پیچی است .
  • برای مواد سخت و نرم متمایز می باشد.

واژه خشکه مترادف واژه فولاد در فارسی می باشد. بنابراین منظور از پیچ خشکه همان پیچ فولادی است.

پیچ ها اگر چه زیاد مورد توجه قرار نمی گیرند و به نظر حایز اهمیت نیستند، اما افتخاری در صنعت ساخت و ساز، سرگرمی، مبلمان،… هستند. برای اتصال هر نوع وسیله ای استفاده می شوند. این اتصال دهنده ای ریز و کوچک به معنای واقعی کلمه همه چیز را در در کنار هم قرار می دهند . بنابراین انتخاب و کار با مواد مناسب بسیار مهم است

 

گریدهای پیچ و مهره های خشکه

گرید های متنوع از طریق علائم اختصاری تعریف شد های روی پیچ ها مشخص می گردند. که با توجه به نوع استاندارد،این علائم تعیین می گردند.
در کشور ما بیشتر از استاندارد متریک در تولید پیچ و مهره ها استفاده می گردد. علاوه بر استاندارد متریک پیچ هایی که طبق استاندارد آمریکایی SAE تولید می گردند نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه انواع نماد های مورد استفاده در علامت گذاری گرید پیچ و مهره های فولادی در استاندارد های متریک و  SAE را معرفی می کنیم.

 

 

تماس تلفنی