تماس شبانه روزی

09123222794

آدرس دفتر ما

17 شهریور، بلوک A/د، پلاک 161

مهره کاسه نمددار

مهره کاسه نمد دار یا مهره کاسه نمدی یکی از انواع مهره های قفلی می باشد که از یک حفره یا استوانه رزوه شده شش گوش، همراه با یک واشر تفلونی که درون آن قرار دارد، ساخته شده است که باعث محکم بسته شدن پیچ می شود.  انتخاب طول پیچ باید به گونه ای باشد که هنگام مونتاژ انتهای پیچ از داخل این واشر عبور کند.این نوع مهره, اتصال با قابلیت اطمینان بالاتری را برای ما فراهم میکند به عنوان نمونه برای نصب قطعاتی که در هنگام کارکرد با ارتعاش زیادی مواجه هستند و این امر باعث شل شدن اتصالات معمولی به مرور زمان می شود میتوان از این مدل مهره استفاده کرد.

جنس مهره کاسه نمددار

جنس این مهره از فولاد خشکه است. معمولا این مهره ها با یک بار محکم بسته شدن خاصیت پلاستیکی خود را از دست می دهند.

استاندارد مهره کاسه نمددار

برای تولید و به کارگیری این مهره استانداردهای مختلفی نظیر  ISO ، DIN  و ASTM وجود دارد.این مهره بر اساس استاندارد DIN 985 که معادل آن ISO 10511 می باشد، طراحی و تولید می شود. همچنین این مهره بر اساس قطر حفره نامگذاری می شوند. به عنوان مثال در مهره کاسه نمدی M6 قطر رزوه داخلی آن ۶ میلی متر و برابر با پیچ متناظر آن است.

کاربرد مهره کاسه نمددار

اتصالات غیرجوشی مانند پیچ و مهره ها استحکام کمتری نسبت به اتصالات جوشی دارند. یکی از دلایل آن این است که هرچند که پیچ و مهره خوب به هم چفت شده باشند، به مرور زمان بر اثر تکان های ریز محل اتصال، پیچ و مهره ها دچار لغزش می شوند و اتصال دچار گسست می گردد. به همین خاطر برای محل هایی که می دانیم دارای لغزش وتکان های بسیار است بهترین انتخاب استفاده از مهره کاسه نمد دار است.

در صورت تمایل جهت اطلاع از قیمت این مهره ، ثبت سفارش ، خرید انواع پیچ و مهره ، پیچ و مهره شش گوش ، پیچ آلن ، پیچ خودکار ، پیچ آهنی، پیچ فولادی، پیچ استیل ، استاد بولت ، انکربولت ، انواع مهره ، واشر و …

تماس تلفنی